Російського активіста Бахолдіна, звинуваченого в участі у «Правому секторі», відпустили

Матеріал сайту Громадське радіо

Російського активіста Дениса Бахолдіна, звинуваченого в участі у «Правому секторі» за статтею про співпрацю з екстремістськими організаціями та засудженого у Росії до 3,5 років позбавлення волі, відпустили.

Про це Бахолдін розповів Громадському радіо.

«Минулого року в Росії внесли поправки до Кримінального кодексу: один день перебування у слідчому ізоляторі до вироку прирівнюється до 1,5 дня колонії загального режиму. Той час, який я провів у колонії до вироку — мені зарахували день за півтора. Тому я відсидів фактично 2 роки 5 місяців, хоча термін мені дали 3 роки, 6 місяців», — пояснив Бахолдін.

Близько місяця тому у слідчому ізоляторі Дениса побили, він припускає, що має переломи.

«Можливо, за якийсь час з’їжджу в Україну», — сказав Бахолдін.

Також звільнений активіст розповів, що надалі намагатиметься протистояти кремлівській політиці.

«Я і раніше вважав, що в Росії політичний лад не відповідає Конституції, жодним міжнародним нормам, Путін фактично узурпував владу. Раніше я як міг, в міру своїх скромних сил, боровся з цим і вказував на якісь моменти, брав участь в опозиційній діяльності. Я планую далі продовжувати це робити», — заявив активіст.

Нагадаємо, що 36-річного Дениса Бахолдіна звинуватили в участі в українській організації «Правий сектор», яка в Росії вважається екстремістською.

Денис Бахолдін до 2014 року проживав у Москві, де брав участь в акціях проти російської агресії в Україні. З жовтня 2014 року по березень 2017-го він жив в Україні. За словами його товаришів, у березні 2017 року він поїхав до Росії, щоб відвідати батьків. У прикордонному селі у Брянській області його затримали співробітники Федеральної служби безпеки Росії. Адвокатка Бахолдіна заявляла, що її підзахисного били, вимагаючи зізнатися у членстві в «Правому секторі». За версією російського слідства, Бахолдін воював у зоні АТО з 4 по 12 липня 2015 року.

У «Правому секторі» не підтвердили участі Бахолдіна в організації. Захист Бахолдіна наполягав у суді, що прямих доказів участь в організації немає.

Джерело: Громадське радіо

Bakholdin_ukr
Інформаційний плакат про Бахолдіна українськой

Див. також: переклад новини російською (сайт Інше.ТВ)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s