У Росії активіста Бахолдіна засудили до 3,6 років позбавлення волі за участь у «Правому секторі»

Ольга Кириленко \ Громадське Телебачення
24 грудня, 2018 14:5

У Росії активіста Дениса Бахолдіна засудили до 3,6 років позбавлення волі в колонії загального режиму за справою про участь в Антитерористичній операції в Україні в ролі добровольця «Правого сектору».

Сторона обвинувачення доводила, що Бахолдін брав участь в екстремістській діяльності забороненої в Росії організації «Правий сектор» та просила 5 років позбавлення волі та ще 10 місяців обмеження волі після виходу з в’язниці.

pooteensaction (4)
Перформанс Бахолдіна у Москві 7 жовтня 2014 року в день народження російського президента Путіна

Обвинувачення спиралося на свідчення секретного свідка, який заявив, що був розвідником-кулеметником у ЗСУ, зазначило видання Карспаров.ru. За словами секретного свідка, він упізнав у Бахолдіні страшого групи розвідників — він нібито на одному із завдань підняв балаклаву так, щоб було видно його обличчя. Прокуратура також зазначила, що має флешку з довідкою Бахолдіна від «Правого сектору» про участь в АТО та фотографії у військовій формі, методички із ведення бойових дій.

Натомість адвокатка Світлана Сідоркіна сказала, що довідка на флешці є лише ксерокопією, а не оригіналом — «справжність довідки не перевірена, бо ніяких запитів в Україну прокуратура не робила». Також вона вважає, що свідка засекретили необґрунтовано.

За інформацією, вказаною в довідці, Денис Бахолід брав участь у бойових діях на Донбасі упродовж тижня в липні 2015 року.

db1
Затримання Дениса Бахолдіна у Москві  (с) ВАСИЛЬ ПЕТРОВ

Ще один адвокат активіста Ілля Новіков зазначив, що за два роки перебування в Україні активіст міг вільно вийти з організації, що знімає з нього відповідальність. Сторона обвинувачення відмовилася коментувати.

Сам Бахолдін відмовився від останнього слова.

Після оголошення вироку деякі присутні в залі кричали «Ганьба».

Як зазначило видання Карспаров.ru, через ухвалення закону, який прирівлює добу в СІЗО до 1.5 днів у колонії, активісту Бахолдіну за термін ув’язнення зарахують понад 2, 5 роки (він знаходився під арештом з березня 2017).

У березні 2014 Бахолдін пікетував будівлю російського Міноборони на знак протесту проти окупації Криму — тоді його заарештували на 10 днів та призначили штраф у 10 тисяч рублів.

У кінці 2014 році він переїхав до Києва та кілька разів брав участь в акціях на підтримку політв’язнів. У березні 2017 він пішки незаконно переходив кордон між Україною та Росією. Його затримали та хотіли притягнути до адміністративної відповідальності, проте потім порушили справу за участь в нібито екстремістській організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як російський активіст Денис Бахолдін поїхав з Києва на батьківщину та опинився в Брянському СІЗО.

Джерело

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s