Росія присвоює собі право визначати наскільки законно в Україні діє «Правий сектор», — адвокат Новіков

матеріал сайту Громадске радіо

Справа Дениса Бахолдіна в майбутньому може стати прикладом чергового втручання Росії.

novikov
Адвокат Илья Новиков. Фото из открытых источников

Росія присвоює собі право визначати наскільки законно в Україні діє «Правий сектор». Про це в ефірі Громадського радіо сказав російський адвокат, Ілля Новіков, який займається справами українців в РФ.

Одного з його підзахисних, Дениса Бахолдіна, російський суд звинувачує в участі в «екстремістській і терористичній організації «Правий сектор».

Ілля Новіков пояснює, що в російському законодавстві встановлено, що Верховний суд може визнати організацію екстремістською на території Росії, але Бахолдіна звинувачують в участі у «Правому секторі» під час його перебування в Україні. «Правий сектор» визнаний екстремістським та заборонений в РФ.

«Правоохоронці вирішили закрити очі на «територію Росії» і визнати винним росіянина за участь у Правому секторі незалежно від обставин», — каже Ілля Новіков.

Він називає справу промовистим прикладом юридичного втручання Росії, який з часом «зможе лягти ще однією цеглинкою до списку історій, коли Росія хоча б віртуально, хоча б на рівні прийняття юрисдикції, перетинала територію України».

«В Україні «Правий сектор» — не криміналізований. І взагалі, юридична участь росіянина в ГО «Правий сектор» та в партії «Правий сектор» неможлива. Потрібне громадянство України», — акцентує адвокат.

Нагадаємо, у Брянську триває суд над росіянином Денисом Бахолдіним. Йому закидають участь в забороненій у Росії та визнаній екстремістською організації «Правий сектор». Бахолдін емігрував до України в 2014 році, але в 2017 році поїхав в Росію відвідати батьків. Його затримали на кордоні і помістили до брянського СІЗО.

Джерело: Громадське радіо

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s