“Пасажир Кольченко, на вас очікують” — у столичному аеропорту чекають на політв’язнів

Це вже четвертий день народження Кольченка за російськими гратами. В цей день наші чеські колеги запропонували зробити таку міжнародну акцію, згадавши не лише його, а й інших українських політв’язнів

Сьогодні, 26 листопада, в аеропортах Києва, Львова, Одеси, Праги та Варшави проходить акція на підтримку незаконно засудженого Олександра Кольченка та інших українських політв’язнів. 

Про це повідомляють кореспонденти “NewWest Media” з місця події.

У столичному аеропорту “Київ” (“Жуляни”) зібралося майже чотири десятки активістів. Серед них — родичі, громадські активісти та люди, яким небайдужа доля незаконно засуджених у Росії. Серед учасників акції й кілька іноземців.

Активісти тримають іменні таблички в зоні прильоту столичного аеропорту. На них — імена українських політв’язнів, що відбувають покарання в Росії: “Сашко-Тундра”, “Олександр Кольченко”, “Павло Гриб”, “Олег Сенцов”, “Денис Бахолдін”, “Олександр Костенко”, “Андрій Коломієць”, “Ернест Аметов”, “Мемет Бєляєв”, “Рустем Ісмаїлов”, “Олексій Сизонович”, “Роман Сущенко”, “Ренат Сулейманов” та інші.

Однак Сашко (“Тундра”) не прилетить. Не через скасування рейсу чи погані погодні умови, а через те, що більше трьох років, несправедливо засуджений, сидить за кремлівськими гратами. Там “Тундра” зустріне своє 28-річчя“, — заявили організатори акції зі спільноти “SolidarityUA”.

Столичний аеропорт також приєднався до акції. З динаміків оголошували: “Пасажир Олександр Кольченко, просимо Вас підійти до стійки очікування“.

Активісти додають: крім Олександра Кольченка в російських в’язницях знаходиться ще близько 60 громадян України. Їх переслідують через політичні мотиви.

Один з організаторів акції – правозахисник Максим Буткевич, координатор проекту “Без Кордонів” та активіст руху солідарності з політв’язнями.

“Це вже четвертий день народження Кольченка за російськими гратами. В цей день наші чеські колеги запропонували зробити таку міжнародну акцію, згадавши не лише його, а й інших українських політв’язнів. Вони придумали цей формат. Ми приходимо до зони прибуття аеропорту, де люди чекають свої знайомих з табличками в руках. Так само робимо і ми. Єдина відмінність – ми знаємо, що цього року вони не прибудуть. Ми хочемо показати людям, які виходять з рейсів, у першу чергу з рейсу “Мінськ-Київ”, яким користуються громадяни з Росії, що ми пам’ятаємо про наших хлопців” – розповів Максим журналісту “NewWest Media”.

Максим Буткевич

Джерело: NewWest Media

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s